لوگوی ایستانما

آموزش ساخت کیبورد دراگون فریم ؛ Dragonframe Wireless Controller

 

 

Dragonframe Wired Keypad Controller که به اسم کیبورد دراگون فریم در ایران شناخته می شود، یک ابزار آشنا برای تمام کسانیست که به صورت حرفه ای استاپ موشن میسازند.
وسیله ای که به تنهایی می تواند سرعت ساخت استاپ موشن را چند برابر کرده و وظایف بیشماری را از روی دوش سازندگان استاپ موشن بردارد… با داشتن کیبورد دراگون فریم دیگر مهم نیست کامیپوتر یا لپ تاپتان کجاست و در چه فضایی استاپ موشن میسازید چون:
یک وسیله به اندازه ی یک کف دست همیشه همراهتان است. از راه دور و هر زمان که اراده کنید، از ثبت فریم گرفته تا پخش استاپ موشن ، حذف و جابه جایی بین فریم ها و ده ها کار دیگر را می توانید انجام دهید…

کیبورد دراگون فریم

و اینگونه دیگر نیاز نیست بین سیستم و دکور، کش و قوس بیایید و به کمر و گردنتان آسیب بزنید تا یک فریم ثبت کنید!

جالب است بدانید بیش از ۲۰ درصد خستگی های ناشی از ساخت استاپ موشن برمیگردد به جابه جایی بین دکور و کامپیوتر تا یک فریم ثبت کنید! (اتلاف انرژی)

اگر دکور استاپ موشن بزرگ باشد و در یک سوله مشغول ساخت استاپ موشن باشید، در این مواقع  انیماتور باید یک نیروی اضافی پشت سیستم بگذارد تا تنها یک فریم ثبت کند! (اتلاف هزینه)

بعضی از انیماتورها نیز برای کم کردن زحمت جابه جایی، سیستم را کنار دکور می گذراند و همین جا به جایی ها، در طولانی مدت دقت را پایین آورده و اثر شبه فلیکر به جا میگذارد. (اتلاف زمان)

اولین و تنها دوره تخصصی آموزش دراگون فریم

جامع ترین دوره آموزشی نرم افزار دراگون فریم در ایران
در ۵ فصل و ۲۴ درس آموزشی هدفمند از سطح مبتدی تا پیشرفته طی ۶ ساعت با پشتیبانی اختصاصی و آپدیت مادام العمر رایگان

تمام مواردی که گفته شد را می توانید تنها با داشتن یک کیبورد دراگون فریم مرتفع سازید و در زمان، انرژی و هزینه ساخت استاپ موشن صرفه جویی قابل ملاحظه ای داشته باشید.

ویدیوی آموزش ساخت کیبورد دراگون فریم

نکته تکمیلی:

قابلیت های اصلی همچون ثبت فریم جدید، جا به جایی بین فریم ها و پخش فریم به صورت پیشفرض بر روی این کیبورد تعریف شده و نیاز به کار خاصی نیست.
اگر مازاد بر این امکانات، به ویژگی های جدیدی نیاز داشتید:

 1. از نرم افزار دراگون فریم به منوی File و سپس گزینه prefrences بروید.
 2. بر رو گزینه hot keys کلیک کنید.
 3. طبق تصویر راهنمای زیر که یک استاندارد جهانی برای کیبورد دراگون فریم است، قابلیت های جدید را تعریف کنید.
dragon frame guide

باکس دانلود نرم افزار دراگون فریم ۵

free download dragonframev5.0.3 software

ایستانما

ما یک تیم جوان و پرشور در واحد تولید محتوای شبکه ایستانما هستیم که در تلاشیم محتوایی ناب و کاربردی برای مخاطبین عزیزمان تهیه کنیم. نظرات شما به رشد و انگیزه‌ی ما کمک به سزایی می‌کند. 🌹

در بزرگترین شبکه اجتماعی استاپ موشن ایران عضو شوید... عضویت در پیج اینستاگرام

مطالب پیشنهادی:

قوانین ارسال دیدگاه در ایستانما

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران نگنجد، در شبکه ایستانما تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. در صورت تمایل به درج تبلیغات از طریق گزینه ارتباط با ما اقدام نمایید.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. هادی گفته؛
  20:17 1401/08/21

  سلام. این اپلیکیشن (ریموت موس) باید اول به اینترنت وصل شد.در اینصورت هم خود برنامه دراگون فریم ایراد میگیره.راهکار چی هستش که هر دو رو هماهنگ کنیم.ممنون

  • با سلام. از ویدیوی آموزشی کمک بگیرین. به ورژن دراگون فریم هم دقت کنین که هماهنگ با ویدیو باشه و نرم افزار هم از سایت ایستانما دانلود شده باشه

لینک کوتاه:
0