لوگوی ایستانما

نویسنده انیمیشن وال ای (WALL-E) استاپ موشن زندگی داوینچی را می سازد

دسته بندی :ایستانیوز, پایگاه دانش ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ایستانما 1933

نویسندگی دو انیمیشن مشهور والی ای (WALL-E) و موش سرآشپز (Ratatouille) انقدر روزمه ی سنگین و معتبری هست که دیگر نیاز به معرفی بیشتر کاپوبیانکو نیست! جیم کاپوبیانکو (Jim Capobianco) نویسنده ی ۵۱ ساله آمریکایی تبار (متولد Saddle Brook ایالت نیوجرسی امریکا) که حالا در قالب کارگردان و نویسنده استاپ موشن مخترع (The Inventor) قرار است تا ما را به دنیای پر رمز و راز لئوناردو دا وینچی (Leonardo Da Vinci) ببرد.

 

 

The Inventor poster
تصویر منتشر شده از لئوناردو دا وینچی انیمیشن استاپ موشن مخترع

فیلمی که کاپوبیانکو در حال نویسندگی و کارگردانی آن می باشد، قرار است تا ابعاد هیجان انگیزی از زندگی لئوناردو داوینچی، مخترع عجیب و غریب و سرسخت ایتالیایی را به ما نشان دهد. در توضیح مهارت های داوینچی اینگونه می گویند: لئوناردو دی سر پیرو دا وینچی (Leonardo di ser Piero da Vinci) ‏متولد ۱۵ آوریل ۱۴۵۲ در روستای وینچی در فلورانس بعنوان یک دانشمند، نقاش، مجسمه‌ساز، معمار، موسیقی‌دان، ریاضی‌دان، مهندس، مخترع، آناتومیست، زمین‌شناس، نقشه‌کش، گیاه‌شناس و نویسنده ایتالیایی در دوره رنسانس فعالیت داشت!

Leo-Mirros-Large
تصویری از کانسپت آرت استاپ موشن مخترع

کیه که تابلوی مشهور مونالیزا (Mona Lisa) اثر داوینچی را نشناسد یا تابلوی شام آخر (Il Cenacolo or L’Ultima Cena) را ندیده باشد؟! از اختراعات جنجالی داوینچی اختراع چترنجات که اولین بار توسط داوینچی مطرح شد بسیار  شجاعانه مطرح شد. از آن عجیب تر طرح یک ماشین پرنده از لئوناردو داوینچی که می توان هلی کوپترهای امروزی را مدیون آن دانست. اختراع خط معکوس و ابداعی داوینچی از آن کارهای عجیب و غریب این دانشمند بود تا کسی نتواند نوشته‌هایش را بخواند. برای خواندن آن میبایست نوشته را جلوی آینه می گرفتید. 
داوینچی می‌توانست به‌طور هم‌زمان با یک دستش نقاشی بکشد و با دست دیگرش متن بنویسد. دیگر اختراعات او شامل مسلسل، بادسنج، ساعت، قیچی، تلمبه بود که اولین بار توسط وی معرفی شد.

Design_for_a_Flying_Machine
طرح ماشین پرنده داوینچی
The_Last_Supper_-_Leonardo_Da_Vinci_-_High_Resolution
تابلوی مشهور شام آخر داوینچی

به نظر می رسد با این همه مهارتی که لئوناردو دا وینچی (Leonardo Da Vinci) داشته است، وزنه ی سنگینی برای کاپوبیانکو به حساب می آید که باید از پس آن بر بیاید. انتخاب تکنیک استاپ موشن برای ساخت این انیمیشن ریسک بزرگی برای کاپوبیانکو به حساب می آید و هزینه تولید سنگینی را برای وی به جا می گذارد. گفته می شود که سرمایه اولیه ساخت این انیمیشن، نه از طریق کمپانی خاصی بلکه از طریق کمپین های مردمی جذب سرمایه کیک استارتر (kickstarter ) قرار است تامین شود.

kickstarter The Inventor
پوستر کیک استارتر استاپ موشن The Inventor برای جذب سرمایه

همکارانی که در این پروژه استاپ موشن، کاپوبیانکو را همراهی می کنند نیز حائز اهمیت است. از Peter Sorg فیلمبردار گرفته (پیتر تصویربردار استاپ موشن هایی همچون انسان های نخستین (Early Man) و فرانکن وینی (Frankenweenie) بوده) تا Don Hahn بعنوان تهیه کننده (دن هان در رزومه کاری خودش تهیه کنندگی انیمیشن های مشهور دیو و دلبر (Beauty and the Beast 1991) و شیر شاه (Lion King 1994) را دارد) در این پروژه حضور دارند. صداپیشگان این استاپ موشن هم Stephen Fry (استیون فرای) در نقش داوینچی  و Daisy Ridley (دیزی ریدلی) حضور دارند.
کاپوبیانکو امید دارد تا بتواند این انیمیشن را تا سال ۲۰۲۳ آماده اکران نماید. در حال حاضر پیش تولید انیمیشن استاپ موشن مخترع (The Inventor) در حال انجام است که اخیرا دو ویدیو از مراحل اولیه آن و همچنین تست آرماتور داوینچی منتشر شد که در ادامه می توانید مشاهده کنید.

Mary Poppins Returns poster
جیم کاپوبیانکو در فیلم بازگشت ماری پاپینز بعنوان سوپروایزر انیمیشن های آن حضور داشت
Ratatouille poster
پوستر انیمیشن موش سرآشپز به نویسندگی جیم کاپوبیانکو
ویدیویی از مراحل پیش تولید انیمیشن مخترع
ویدیویی منتشر شده از تست آرماتور کارکتر داوینچی

ایستانما

ما یک تیم جوان و پرشور در واحد تولید محتوای شبکه ایستانما هستیم که در تلاشیم محتوایی ناب و کاربردی برای مخاطبین عزیزمان تهیه کنیم. نظرات شما به رشد و انگیزه‌ی ما کمک به سزایی می‌کند. 🌹

در بزرگترین شبکه اجتماعی استاپ موشن ایران عضو شوید... عضویت در پیج اینستاگرام

مطالب پیشنهادی:

قوانین ارسال دیدگاه در ایستانما

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران نگنجد، در شبکه ایستانما تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. در صورت تمایل به درج تبلیغات از طریق گزینه ارتباط با ما اقدام نمایید.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

    لینک کوتاه:
    0