لوگوی ایستانما

بخش اول از پانزدهمین جشنواره انیمیشن آتن (Athens Animfest)

دسته بندی :انیمیشن, ویدیو و انیمیشن ۲۲ دی ۱۳۹۹ ایستانما 656

 

 

در حالی که اپیدمی کرونا دنیا رو فرا گرفته و هر روز به بخش هایی از کسب و کار و تجمع های انسانی ضربه میزنه، جشنواره Animfest آتن رقابت رسمی آثار شرکت کنندگان را با وجود عقب افتادن زمان برگزاری، فراموش نکرده و ادامه داده است.
در وب سایت رسمی این جشنواره میتوانید شاهد رویارویی و رقابت هنرمندان و شرکت کنندگان این فستیوال باشید.
در اینجا و در پارت اول از این جشنواره ، به برخی از انیمیشن های استاپ موشن کوتاه میپردازیم :

Paraskevi Koutalou و استاپ موشن ۲ دقیقه ای به اسم Chick ‘N’ Fox

این انیمشن که در ژانر کوتاه و کمدی بوده و به سبک استاپ موشن خمیری ساخته شده است، یک مرغ باهوش را نشان میدهد که در معرض خطر است. این مرغ برای نجات خود دست به کار خلاقانه ای میزند و ورق را کاملا بر میگرداند ، در ادامه می توانید این انیمیشن زیبا را ببینید

انیمیشن candy shop از پاتریک اسمیت (Patrick Smith)
این انیمیشن که شاید اسمش شما را یاد موزیک معروف candy shop از گروه فیفتی سنت بیندازد (البته اگر اهل گوش دادن به موزیک در سبک هیپ هاپ باشید) ، استاپ موشنی در سبک آبجکت موشن می باشد.
در این استاپ موشن ۲۸۶۳ مواد مخدر از کپسول بگیرید تا قرص، از رنگ آبی تا قرمز و هر سایزی و در هر دوزی از مواد، به کار گرفته شده و این تعداد یک چهارم مواد در دنیا هم نیست! اسم این استاپ موشن هم بی ربط با خود قضیه نیست و دیدن عکس های این تعداد قرص که به سرعت رد میشوند و جای خود را به قرص و مواد دیگری میدهند، بسیار غم انگیز است.

استاپ موشنی از نیکولاس کانته (Nicolás Conte)
بعضی اوقات یک سطل آشغال که مکان دور ریز زباله هاست از یک انسان پر فایده تر است ! این انیمیشن در همین باب روایت می کند و موضوعش درباره گلی است که در میان آسفالت خیابان رشد میکند و سطل زباله به کمک او میشتابد .
استاپ موشن Cracks in the Pavement که از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است، هدفش را “نه به ریختن زباله و احترام گذاشتن به طبیعت” بیان می کند.

گرنت هولدن (Grant Holden) و تریلری از فیلمش
فیلم Cleaning in Progress روایت مرد پاکبانی را نشان میدهد که در آن ی توانید صدای جارو کشیدن را تا انتهای فیلم بشنوید .

استاپ موشنی تولید شده با شن از دیاز ملندز (Diaz Melendez)
این استاپ موشن که به نظر میرسد ترکیبی از حداقل ۲ سبک استاپ موشن باشد، هم از شن و هم از پاپت استفاده شده و به اسم BELLZEBUB منشتر شده است .

تریلر فیلمی با فضای وسترن از Liu Qiang
این تریلر از استاپ موشن Arch Rival که کاملا به سبک وسترن است ، کابویی را نشان میدهد که به نظر میرسد با خودش دوئل میکند!

ایستانما

ما یک تیم جوان و پرشور در واحد تولید محتوای شبکه ایستانما هستیم که در تلاشیم محتوایی ناب و کاربردی برای مخاطبین عزیزمان تهیه کنیم. نظرات شما به رشد و انگیزه‌ی ما کمک به سزایی می‌کند. 🌹

در بزرگترین شبکه اجتماعی استاپ موشن ایران عضو شوید... عضویت در پیج اینستاگرام

مطالب پیشنهادی:

قوانین ارسال دیدگاه در ایستانما

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران نگنجد، در شبکه ایستانما تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. در صورت تمایل به درج تبلیغات از طریق گزینه ارتباط با ما اقدام نمایید.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

    لینک کوتاه:
    0