لوگوی ایستانما

۳ انیمیشن استاپ موشنی که در رکورد های گینس ثبت شدند + پشت صحنه

دسته بندی :ایستانیوز, پایگاه دانش, پشت صحنه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ایستانما 2788

 

 

وقتی برای پیدا کردن “ترین های” انیمیشن و انیمیشن سازی به سایت رکوردهای جهانی گینس (Guinness World Records) سر زدیم، با عناوین جالبی طرف شدیم. بزرگترین و کوچک ترین های دنیای انیمیشن به لطف تکنیک استاپ موشن توی این کتاب ثبت شده بود. از بزرگترین انیمیشن دنیا گرفته که با گوشی موبایل نوکیا N8 و با اسپانسری نوکیا تولید شده، تا کوچیکترین انیمیشن دنیا که توسط شرکت IBM و با موکلول مونوکسید کربن ساخته شده! با ما در ایستانما همراه باشید تا از ۳ انیمیشن استاپ موشن رکورد دار گینس پرده برداریم.

کوچکترین انیمیشن استاپ موشن ساخته شده ی جهان توسط IBM

توضیحات تکمیلی

کمپانی معروف IBM توانست با ترکیب ۲۴۲ فریم مجزا، کوچکترین انیمیشن استاپ موشن دنیا را بسازد. اندازه هر فریم ۴۵ در ۲۵ نانومتر بوده که توسط آزمایشگاه تحقیقاتی IBM کالیفرنیای امریکا طی یک هفته در سال ۲۰۱۳ ساخته شد.
در این انیمیشن با استفاده از صفحه زمینه مسی و مولکول های مونوکسید کربن و با کمک میکروسکوپ تونلینگ اسکن (STM) مدیریت و در نهایت انیمیشن ساخته شد. برای حرکت دادن این عناصر و ثبت هر فریم، از فلز بسیار ریز باردار استفاده شد.
جالب است که برای این ویدیو اسم هم گذاشته شده و با نام ” پسر و اتمش” منتشر گردیده. در این فیلم یک پسر اتمی ایفای نقش می کند که در حال توپ بازی می باشد و حدود ۶۰ ثانیه نیز مدت زمان خروجی نهایی استاپ موشن به طول انجامید. با هم ویدیوی زیر را به همراه پشت صحنه با زیر نویس فارسی اختصاصی ایستانما مشاهده کنیم.

بزرگترین انیمیشن استاپ موشن ساخته شده ی جهان با نوکیا N8

توضیحات تکمیلی

انیمیشن کوتاه دو دقیقه ای Gulp بعنوان بزرگترین لوکیشن ساخت انیمیشن استاپ موشن جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. این انیمیشن به اسپانسری نوکیا در سال ۲۰۱۱ و به میزبانی آردمن انیمیشن (Aardman Animations) تهیه شده است.  نکته بسیار جالب این ویدیو تصویربرداری کامل این انیمیشن با کمک موبایل Nokia N8 بر روی یک جرثقیل بوده است!
مجسمه های شنی و محیط شنی این انیمیشن در مساحتی به طول ۱۰۲۲ متر مربع به اجرا درآمده. موضوع این ویدیو ماجراجویی یک ماهیگیر به سبک حضرت یونس بوده که در شکم یک ماهی غول پیکر به دام می افتد! با هم ویدیوی زیر را به همراه پشت صحنه با زیر نویس فارسی اختصاصی ایستانما مشاهده کنیم.

کوچکترین کاراکتر سه بعدی ساخته شده برای انیمیشن استاپ موشن

توضیحات تکمیلی

کوچکترین کارکتر سه بعدی ساخته شده برای تولید انیمیشن استاپ موشن به طول ۰.۳ میلی متر بوده که با همکاری دو مرکز علمی ساخته شده است. دانشگاه آزاد بروکسل (Université Libre de Bruxelles) ، دانشگاه کومته فرانسه (Université de Franche-Comté) در این پروژه تاریخی حضور داشته که محل ضبط نیز در کشور فرانسه بوده است.
این ویدیو که به کارگردانی Tibo Pinsard رهبری می شده در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۸ ضبط شده است.  تیم تولید با استفاده از چاپگرهای سه بعدی و با استفاده از میکروسکوپ الکترونی به خلق این ویدیو پرداختند.

ایستانما

ما یک تیم جوان و پرشور در واحد تولید محتوای شبکه ایستانما هستیم که در تلاشیم محتوایی ناب و کاربردی برای مخاطبین عزیزمان تهیه کنیم. نظرات شما به رشد و انگیزه‌ی ما کمک به سزایی می‌کند. 🌹

در بزرگترین شبکه اجتماعی استاپ موشن ایران عضو شوید... عضویت در پیج اینستاگرام

مطالب پیشنهادی:

قوانین ارسال دیدگاه در ایستانما

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران نگنجد، در شبکه ایستانما تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. در صورت تمایل به درج تبلیغات از طریق گزینه ارتباط با ما اقدام نمایید.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

    لینک کوتاه:
    0