لوگوی ایستانما

رکورد پیش فروش کتاب ” فوت کوزه گری ” استاپ موشن ایران​ شکسته شد

دسته بندی :ایستانیوز, پایگاه دانش ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ایستانما 868

 

 

به روز رسانی ۱۴ آبان ۱۴۰۱ : شگفتانه ای جدید برای تمامی خریداران کتاب فوت کوزه گری در راه است!

در حال تماس با تک تک خریداران کتاب فوت کوزه گری هستیم تا نیازسنجی های اولیه صورت پذیرد. بعلت تعداد بالای خریداران این پروسه کمی زمان بر می‌باشد و از اینکه با صبر و شکیباییتان ما را همراهی می‌کنید متشکریم. 

توجه ویژه: در صورتی که از ادامه همکاری با شبکه ایستانما و دریافت کتاب “فوت کوزه گری” منصرف شدید، درخواست خود را از طریق تیکت های پشتیبانی ارسال تا مبلغ کتاب به شما عودت داده شود.

کتاب ” فوت کوزه گری” استاپ موشن ایران آخرین اثر تیم تحقیق و توسعه (R&D) شبکه‌ی ایستانما، به زودی منتشر می شود. کتابی که پیش فروش آن با استقبال بی نظیر همراهان همیشگی و وفادار ایستانما همراه شد و توانست رکورد فروش از نظر “تعداد” را در کمتر از ۴۸ ساعت بشکند!

پیش از این رکورد فروش از نظر تعداد در اختیار محصول “پشت صحنه” ، اولین مجموعه آموزشی ساخت تجهیزات استاپ موشن به همراه آموزش ساخت دکور و پاپت بوده که در حال حاضر این رکورد در اختیار کتاب “فوت کوزه گری” قرار گرفت و عنوان پرفروش ترین محصول آکادمی ایستانما (قبل از عرضه نهایی) به خود اختصاص داد.

شبکه ایستانما مفتخر است توانسته بعنوان بزرگترین مرجع تحلیلی، خبری، آموزشی استاپ موشن در ایران خلاقانه ترین محصولات توسعه مهارت استاپ موشن را تولید و در اختیار کلیه علاقه مندان به این تکنیک قرار دهد. (ورود به آکادمی ایستانما)

کتاب-فوت-کوزه-گری-استاپ-موشن-ایران
کتاب " فوت کوزه گری" استاپ موشن ایران

پیش فروش کتاب “فوت کوزه گری” استاپ موشن ایران از تاریخ سوم لغایت ششم شهریور ماه ۱۴۰۱ به مدت ۳ روز و با تخفیف ۷۳% بوده است که در حال حاضر به پایان رسید. 

زمان نهایی عرضه‌ی کتاب به زودی اعلام می گردد.

درباره کتاب " فوت کوزه گری "

مجموعه ای از ابزارها، مهارت ها و نگرشی جدید برای آینده‌ی پیش بینی ناپذیر استاپ موشن ایران

به توصیه ۴۷ استودیو و سازنده موفق استاپ موشن جهان

برای اولین بار در تاریخ استاپ موشن ایران

فصل اول کتاب

رسم است برای ایجاد انگیزه و القای اشتیاق و انتقال حس خوب ، سراغ افراد موفق در هر صنعت برویم و از رازهای موفقیتشان بپرسیم. از سخت کوشی هایشان بگوییم و از استعداد بی انتهایشان صحبت کنیم. از ایده های نابی بگوییم که یک شبه تکانشان داد!

اما در کتاب “فوت کوزه گری” ماجرا کمی متفاوت است!

 

طبق آمارهای بدست آمده متوسط طول عمر کسب و کارهای مبتنی بر استاپ موشن در ایران کمتر از ۲ سال بوده و به ازای هر ۱۰ هنرجوی تازه وارد به این تکنیک در نهایت ۱ نفر مشتاق به ادامه فعالیت در این تکنیک می ماند!

این آمار نشان می دهد نمایش چهره‌ای خندان از استاپ موشن خوب است اما به نظر تعداد کسب و کارهای شکست خورده و هنرجویان ناامید از تکنیک بسیار بیشتر است!

به نظر هنوز فوت کوزه گری گفته نشده است!

 

شروع نگارش کتاب فوت کوزه گری از دل برنامه‌ی استعدادیابی اکسیر (پخش اختصاصی از شبکه ایستانما) بیرون کشیده شد، زمانی که بدنبال با استعدادهای استاپ موشن ایران بودیم غافل ازینکه استعداد را نباید در نمونه کار پیدا کرد. چرا که استعداد در ایران یک کلمه‌ی کاملا نسبیست. نسبی ازین جهت که منظور از استعداد ارتباطی با توانایی فرد و مهارت ندارد. بازار استاپ موشن ایران چیزی فراتر از مهارت تولید برای ماندگاری نیاز دارد. در غیر اینصورت یا باید قید استاپ موشن را بزنید یا توسط مجموعه های بزرگ و افراد فرصت طلب بلعیده شوید.

 

مطالعات بر روی نگارش این کتاب از آذر ماه سال ۱۴۰۰ شروع شد و ذیل تولید برنامه استعدادیابی اکسیر، واحد تحقیق و توسعه ایستانما به جای انتخاب مهمان بر اساس نمونه کار، سراغ هنرجویانی رفتند که در یکی از دوره های اساتید مشهور سازنده استاپ موشن شرکت کرده است.

استخراج اطلاعات و جمع بندی آمار را جامعه مجازی انیماتورهای جوان (YAVC) بر عهده گرفت و وظیفه تحلیل و بررسی آمار نیز بر عهده واحد تحقیق و توسعه (R&D) ایستانما بود. با استخراج اطلاعات ثبت نامی صدها هنرجو طی بازه زمانی ۵ سال از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ مشخص شد که از بین این تعداد فقط ۱۳% در پایان سال ۱۴۰۰ مشغول به ساخت استاپ موشن هستند و باقی افراد به هر کار دیگری مشغولند جز ساخت استاپ موشن!

به همین منظور برای بررسی علل ریشه ای این مشکل کارگروهی شکل گرفت و تحقیقات با عنوان جدید شروع گردید. چرا که هر اقدامی در این مسیر حتی اگر هم قصری باشد، قصری بر روی یک مرداب خواهد بود. بعبارتی هرچقدر هم تلاش برای افزایش ورودی به بازار استاپ موشن ایران صورت گیرد، اما بعلت وجود نقاط ابهام و نامعلوم آینده‌ی کاری در ایران برای این شاخه هنری، نتیجه ای جز از دست رفتن سرمایه، انرژی، انگیزه و عمر هنرجویان و سازندگان نخواهد داشت.

تجربه‌ی مصاحبه با افرادی که نسبت به استاپ موشن بی انگیزه شده بودند و عموما هم بی تفاوت بودند و صرفا خاطره ای بلااستفاده عنوان می کردند، تجربه ای خاص بود. برای اینکه بتوان این پروسه را کاملا علمی با شاخص های معتبر و قابل سنجشی همراستا کنیم، پرسشنامه ای به هر هنرجو داده شد و در نهایت مجموعه ای از دلایل مشخص شد.

مجموعه ای که فصل اول کتاب “فوت کوزه گری” به آن اختصاص داده شده و درباره علل شکست و بی انگیزگی و فرسودگی شغلی تکنیک استاپ موشن صحبت می شود.

فصل دوم کتاب

مجموع دلایل ریشه ای شناسایی شده (۱۴ علت شکست در ایران) در قالب پروژه ای مجزا با عنوان جدید مطرح شد و تحقیق و مطالعه فراتر از ابعاد کشوری ادامه یافت. لیستی از ۴۷ استودیو و سازنده‌ی استاپ موشن با سابقه و فعال استاپ موشن در دنیا استخراج شد و مکاتبه و مکالمه با این استودیوها و سازندگان به صورت مستقیم شروع گردید.

اقدامی که در این حجم و اندازه تاکنون در تاریخ ایران بی سابقه بوده و شبکه ایستانما مفتخر است که توانسته این از پس این مسئولیت سنگین به خوبی براید. فرآیندی که بیش از ۷ ماه زمان خرج آن گردید.

محتوای گفتگو (در قالب ایمیل یا شبکه های اجتماعی) ابتدا حول مشکلات مطرح شده از جانب هنرجویان استاپ موشن و طول عمر پایین کسب و کارهای مبتنی بر استاپ موشن ایران شکل گرفت و در ادامه راهکارها و روش های پیشنهادی به صورت کاملا هدفمند و به زبانی ساده جمعبندی گردیده و موضوع فصل دوم کتاب را به خود اختصاص داده است.

فصل سوم کتاب

در ایران ۳۱۲ سازنده‌ی استاپ موشن فعالیت دارد و ۳۲ استودیوی کوچک و بزرگ نیز به صورت جدی استاپ موشن بخشی از فعالیت تجاری آنهاست… همچنین ۱۹ درصد از این افراد به به تولید پاپت انیمیشن مشغولند و ۶۸ درصد تکنیک Claymation (استاپ موشن خمیری) بخشی از فعالیت آنهاست و …

فصل سوم کتاب با عنوان ” دفترچه تلفن “ به اسامی و اطلاعات فردی سازندگان استاپ موشن ایران به تفکیک شهر و محل فعالیت و دسته‌ی فعالیت و نوع مهارت و … پرداخته است. این بخش هم جزو مواردیست که برای اولین بار در ایران گرداوری شده و این حجم از دسته بندی اطلاعات نظیر نداشته است.

کاربرد این بخش برای شبکه سازی و تشکیل تیم های استاپ موشن بسیار کاربردیست. همچنین اگر تصمیم دارید تا بعنوان نیرو به جمع سازندگان استاپ موشن ملحق شوید باز هم می توانید مستقیما به فصل سوم مراجعه کرده و با سازندگان استاپ موشن شهرتان ملاقات داشته باشید

فصل چهارم کتاب

اگر به ترتیب فصل ها را مطالعه کرده باشید و با حوصله و قدم به قدم جلو آمده باشید، احتمالا آنقدر آینده برایتان روشن شده است و انگیزه دارید که نیاز است تا دست به اقدامات مختلف بزنید. از ایجاد یک استودیوی شخصی گرفته تا یک استودیوی مجهز. اگر هم مربی یا مدرس هستید احتمالا با دید بازتری می توانید به هنرجویان آموزش دهید و وقت ان رسیده تا یک استودیوی آموزشی راه بیاندازید.

اگر هم دوربین حرفه ای ندارید و می خواهید پروسه تولید خود را با گوشی جلو ببرید، تجهیزات خاص خود را می خواهید.

فصل چهارم با عنوان ” لیست خرید” مجموعه ای از اقلام مورد نیاز است که برای شما گرداوری شده است. مجموعه اقلام تخصصی و غیر تخصصی اجرای یک استودیوی خانگی تا یک استودیوی مجهز و تیمی. از اجرای یک مجموعه آموزشی گرفته تا آموزش های آفلاین و آنلاین…

فصل پنجم کتاب

با اطلاعات فصل پنجم هم پا را فرا تر از ایران می گذارید و خود را برای جشنواره های جهانی آماده می کنید. در این فصل درگاه ها و مراکز خدماتی برای ارسال آثار استاپ موشن شما به جشنواره های جهانی معرفی می شود.

۱۵ وب سایت معتبر داخلی و خارجی در این فصل معرفی شده و همچنین به صورت اختصاصی مزایا و معایت هر سایت گفته شده است

ایستانما

ما یک تیم جوان و پرشور در واحد تولید محتوای شبکه ایستانما هستیم که در تلاشیم محتوایی ناب و کاربردی برای مخاطبین عزیزمان تهیه کنیم. نظرات شما به رشد و انگیزه‌ی ما کمک به سزایی می‌کند. 🌹

در بزرگترین شبکه اجتماعی استاپ موشن ایران عضو شوید... عضویت در پیج اینستاگرام

مطالب پیشنهادی:

قوانین ارسال دیدگاه در ایستانما

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران نگنجد، در شبکه ایستانما تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. در صورت تمایل به درج تبلیغات از طریق گزینه ارتباط با ما اقدام نمایید.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. رضا گفته؛
  16:36 1401/08/12

  سلام به بچه های خوب ایستانما
  من در زمان پیش فروش، کتاب فوت کوزه گری را خریداری کردم و متاسفانه تا کنون نه کتاب بدستم رسیده و نه پیامی در مورد خرید کتاب و زمان تحویل آن دریافت کردم، ممنون می شوم که از نحوه و زمان ارسال کتاب ما را باخبر کنید.

  • با سلام و وقت بخیر. طی اطلاع رسانی های قبلی که صورت گرفت قبل از انتشار کتاب باید نیازسنجی تمام خریداران در قالب مصاحبه تلفنی انجام شود. چرا که معتقدیم کتاب باید پاسخگوی نیاز خریداران باشد و در غیر اینصورت نباید هزینه ای بابت کتاب گرفته شود. از طرفی هم به خاطر مشکلاتی که در اینترنت سراسری کشور به وجود آمده و پیامرسان ها عمدتا غیرفعال شده اند، لذا پوشش تعداد بالای خریداران و تماس تلفنی با تک تک آن ها زمان خواهد بود. صبوری بفرمایید یا اگر از خرید خود منصرف شدید درخواست حود را از طریق تیکت های پشتیبانی اعلام کنید تا مبلغ به شما عودت داده شود.

  • با سلام و وقت بخیر. پیرو اطلاع رسانی قبلی کتاب “فوت کوزه گری” اولین و تنها کتاب تحقیقی پژوهشی استاپ موشن ایران است که بعلت استقبال از پیش فروش کتاب، “مجددا نگارش و بازنگری محتویات نسخه اصلی کتاب در دستور کار قرار گرفت” . بدین صورت که مراحل تحقیقاتی تمامی عناوین آموزشی و محتویات این کتاب مجددا با جامعه آماری جدیدی که طی فرآیند پیش فروش شکل گرفته در حال اجراست و تمامی خریداران میبایست در مصاحبه اولیه و پرسشنامه تحقیقاتی شرکت کنند.
   همچنین با توجه به محدودیت های دسترسی های اینترنتی سرعت انجام کار کمی کند شده و صبوری شما را میطلبد. لذا تا تماس تلفنی و انجام مصاحبه از سمت همکاران ما در “شبکه ایستانما” باید منتظر بمانید. زمان تماس هم بر حسب اولویت زمان خرید می باشد و هیچگونه زمان دقیقی نمیتوانیم بدهیم.
   نکته‌ی بسیار مهمی که باید توجه فرمایید این است که هر زمان اراده کنید، با ثبت تیکت پشتیبانی و درخواست عودت مبلغ، میتوانید از فرایند تحقیقاتی کتاب خارج شده و مبلغ پیش فروش کتاب یعنی 49هزار تومان به حساب شما واریز میگردد. توجه ویژه تر آنکه تمامی مبالغ پیش فروش نزد حساب “شبکه ایستانما” به امانت بوده و تا زمان چاپ و نهایی شدن کتاب، عودت مبلغ بدون هیچ قید و شرطی انجام میگیرد و هر زمان اراده بفرمایید و تیکت پشتیبانی ثبت کنید، مبلغ به طور کامل عودت داده میشود.
   باز هم توصیه میکنیم مجددا مقاله این پست را مطالعه تا بیشتر با اهداف و دغدغه های “کتاب فوت کوزه گری” آشنا شوید. موفق و پیروز باشید

لینک کوتاه:
0