لوگوی ایستانما

دوره آموزش ساخت استاپ موشن برای ناشنوایان منتشر شد

دسته بندی :ایستانیوز, پایگاه دانش ۵ تیر ۱۴۰۱ ایستانما 551

 

 

بر اساس سیاستگذاری های آموزشی شبکه ایستانما مبنی بر گسترش فرهنگ استاپ موشن و کارکردهای تربیتی و مهارتی آن در بین اقشار مختلف جامعه و اجرای عدالت آموزشی، این بار نوبت به عزیزان ناشنوا و کم شنوای کشورمان رسید. و توانستیم ۲ محصول آموزشی آکادمی ایستانما را برای استفاده‌ی این عزیزان در دسترس قرار دهیم.

با انتشار دو دوره آموزشی استاپ موشن برای ناشنوایان شامل ” اصول اولیه ساخت استاپ موشن و پاپت ” و همچنین دوره ” آموزش تخصصی صفر تا صد کار با نرم افزار دراگون فریم “، برگ جدیدی از فعالیت های ایستانما رقم خورد. برای شرکت در هر کدام از این دوره های آنلاین اینجا کلیک کنید.

چرا شبکه ایستانما سراغ ناشنوایان رفت؟

وقتی زندگی نوابغ دنیا را مرور کنید، خواهید دید که بدون استثناء بخشی از زندگی خود را صرف دوری از هیاهوی روزمره می‌کنند و به جایی پناه می‌برند که هیچ صدایی نشنوند. 

از کارل یونگ نابغه و فیلسوف سوئیسی گرفته که به خانه سنگی در دل یک روستای دورافتاده پناه می‌برد تا بزرگان عرصه تکنولوژی در دنیای امروزی، از بیل گیتس گرفته تا مارک زاکربرگ که روزهایی از سال را برای رسیدن به اوج توانایی و تمرکز، به نقاط دورافتاده و بی سر‌وصدا کوچ می‌کنند.

این سبک زندگی و پناه بردن به نقاط دور افتاده نشان می‌دهد که برای ارزش آفرینی و به کار بردن تمام توان و ظرفیت فکری خود گاهی اوقات نباید شنید!

در تاریخ وجود نوابغ ناشنوایی همچون بتهوون و ادیسون نشان می دهد که نشنیدن نه تنها یک نقص نیست، بلکه موهبتی است که به صورت خدادادی به این عزیزان داده شده و این تنها تفاوت است…

تصور اشتباه و گاها رایجی که در جامعه وجود دارد این است که افراد و کودکان دارای معلولیت شنوایی را با معلولین ذهنی مقایسه می کنند! در حالیکه ناشنوایان و کم شنوایان چه از نظر ذهنی و چه از نظر قدرت خلاقیت و توانایی های فردی هیچ فرقی با دیگر اعضای جامعه ندارند

در این مسیر وظیفه ای که شبکه ایستانما بر خود بعنوان بزرگترین مرجع تحلیلی، خبری ، آموزشی تکنیک انیمیشن سازی استاپ موشن در ایران واجب می‌داند این است تا با ایجاد سیستم یادگیری و ترسیم مسیر درست آموزشی ، محتوای با کیفیت و استانداردی را تقدیم کند. 

به حول قوه ی الهی تیم تحقیق و توسعه شبکه ایستانما توانست پس از ماه ها بررسی بازار آموزشی این عزیزان، به اهمیت این موضوع و لزوم یادگیری استاپ موشن برای افراد با معلولیت شنوایی برسد و دو دوره آکادمی ایستانما شامل ” اصول اولیه ساخت استاپ موشن و پاپت ” و همچنین دوره ” آموزش تخصصی مشهورترین نرم افزار ساخت استاپ موشن، دراگون فریم ” را برای استفاده این عزیزان آماده سازد.

چرا یادگیری استاپ موشن مهم است؟

تکنیک استاپ موشن تنها تکنیک انیمیشن سازی در دنیاست که بیش از آنکه تکیه بر دانش کامپیوتر و نرم افزار داشته باشد، ذوق هنرهای دستی و دانش ساخت سازه های دستی را نیاز دارد. بعبارتی هر آنچه که قرار است در انیمیشن داشته باشید را باید بسازید! اگر طرفدار سازه های کاغذی هستید و به هنرهای ماکت سازی و اریگامی و … مجهزید، استاپ موشن دنیای کات اوت موشن (cutout motion) را به شما تقدیم می کند. اگر به خمیر و سازه های خمیری علاقه مندید قطعا عاشق تکنیک کلی میشن (Claymation) می شوید. اگر در صنعت عروسک سازی و پاپت مشغولید، پاپت انیمیشن (Puppet Animation) را میتوانید دنبال کنید. اگر عاشق بازیگری هستید، پیکسلیشن (Pixilation) خوراک شماست…

در نهایت هر هنری در صنایع دستی داشته باشید و بخواهید تجربه ای از دنیای انیمیشن داشته باشید استاپ موشن برای شما دستورالعملی خاص و منحصر به فردی دارد و نمیگذارد دست خالی بمانید!
از طرف دیگر ساخت انیمیشن استاپ موشن با هر سطح بودجه و توان مالی قابل اجراست. از ساخت با موبایل در کنج اتاق خوابتان گرفته تا سطوح حرفه ای در یک استودیوی چند صد متری. مهم هدف شماست که می خواهید سرگرم شوید یا کسب درامد کنید!

اسم کسب درآمد و پول آوردیم و می دانیم که چشم های بسیاری برق افتاد! تکنیک استاپ موشن در دنیا جزو مشاغل پردرامد بوده و از آنجایی که بازار تجاری و تبلیغاتی آن در ایران هنوز از تمام ظرفیت های شغلی خود استفاده نکرده است، فرصت خوبی برای ورود به این بازار می باشد. قبلا در پیج اینستاگرام ایستانما پستی تحت عنوان تعرفه ساخت استاپ موشن در ایران منتشر کردیم و به بررسی مبالغ دستمزدها پرداختیم. 

دو دوره پیش روی شما با تمرکز بر اصول بنیادین و مورد نیاز افرادی که تازه میخواهند استاپ موشن را شروع کنند و یا پیش زمینه قبلی دارند و می خواهند به سطوح حرفه ای برسند آماده شده است. چه تصمیم دارید به صورت فردی استاپ موشن بسازید و کسب درآمد کنید و چه تصمیم دارید به صورت تیمی کار کنید و بعنوان یک عضو موثر، توانمند و قابل تکیه در گروه شناخته شوید، به دوره های آکادمی ایستانما نیاز پیدا خواهید کرد.

شبکه ایستانما امیدوار است تا توانسته باشد در مسیر حمایت از حقوق ناشنوایان در کشور و لزوم حق برابر آموزشی این عزیزان، در درجه اول بتواند هیجان و احساس را به خوبی به زبان استاپ موشن تقدیمتان کند و در ادامه با همراهی و حمایت شما بتواند دریچه جدیدی را از افراد علاقه مند به تکنیک استاپ موشن در کشور عزیزمان ایران ایجاد کند.

تابستان متفاوت کودکان ناشنوا ، با رنگ و بوی استاپ موشن

کودکان ناشنوا و کم شنوا برای بیان احساسات درونی و ارتباطات اجتماعی نیاز به آموزش دارند تا بتوانند در سنین بالاتر نقش پذیری در اجتماع را تجربه کنند. یکی از بهترین راه هایی که توسط متخصصین این حوزه تاکید شده است، لزوم استفاده از سرگرمی و بازی هاییست که خانواده های بچه های ناشنوا باید از ان بهره بگیرند. وجوه بی نظیر استاپ موشن در کنار قابلیت های منحصر به فردی که دارد، تنها تکنیک انیمیشن سازی در دنیاست که برای این کودکان حتی در سنین پایین هم قابل استفاده است.
از یک طرف بر روی هر تکنیک دیگر انیمیشن سازی دست بگذارید، باید برای کودک سیستم کامپیوتری و لپ تاپ بخرید و کودک را پای کامپیوتر بنشانید! در حالیکه آشنایی کودک در سنین پایین با کامپیوتر علاوه بر اینکه نمی تواند ارتباط درست و بهینه ای را با آن برقرار کند، مخالف سیستم تربیتی خانواده هاست.

 
از آنجاییکه ماهیت تکنیک استاپ موشن، کار با سازه های دستی است و هر آنچه که قرار است بعنوان محصول نهایی خلق شود را باید ساخت، دقیقا در راستای همان نظام آموزشی هنرهای دستی و کار با خمیر و کاغذ یا … که در نظام آموزشی کشور و در مقاطع آمادگی و کانون های پرورشی و فکری از آن استفاده میشود. تفاوت آنجایی برجسته می شود و ساخت استاپ موشن را به یک تجربه ناب و هیجان انگیز تبدیل می کند که همان سازه های به زبان استاپ موشن جان میگیرند و حرکت می کنند! و این تصویر دیگر قرار نیست در ذهن کودک نقش ببندد، واقعا این تصویر را می بیند و از نزدیک آن را لمس می کند.

شبکه ایستانما با اطلاع از حساسیت سنی کودکان ناشنوا و اطلاع از توانایی بی نظیر این عزیزان و همچنین فقر آموزشی استاپ موشن به زبان ناشنوایان در کشور، تصمیم گرفت تا دو دوره از محصولات آموزشی استاپ موشن آکادمی ایستانما را اختصاصا برای این عزیزان ترجمه و برای استفاده‌ی آن ها در دسترس قرار دهد.

استاپ موشن، از سرگرمی تا مهارت شغلی

اگر صاحب فرزند ناشنوا یا کم شنوا هستید و یا خانواده ای را میشناسید که کودک ناشنوا دارد ، آشنایی وی با تکنیک استاپ موشن می تواند بهترین هدیه در روزهای آغازین تابستان باشد. یادگیری این مهارت خاص می تواند اعتماد به نفس بالایی به کودک بدهد و از آنجایی که خانواده ها بعنوان یک منبع الهام و انگیزه برای کودک خود عمل می باشند این آموزش ها به صورت دو منظوره تدوین شده و هم کودک و هم خانواده می توانند از آن ها استفاده کنند.
تمامی دوره های آنلاین بوده و می توانید در کنار فرزندان خود در منزل تماشا کنید. این دوره ها نقطه ی شروع خوبی برای شماست تا آینده ی این کودکان را بسازید و نقش آفرینی کنید.

ایستانما

ما یک تیم جوان و پرشور در واحد تولید محتوای شبکه ایستانما هستیم که در تلاشیم محتوایی ناب و کاربردی برای مخاطبین عزیزمان تهیه کنیم. نظرات شما به رشد و انگیزه‌ی ما کمک به سزایی می‌کند. 🌹

در بزرگترین شبکه اجتماعی استاپ موشن ایران عضو شوید... عضویت در پیج اینستاگرام

مطالب پیشنهادی:

قوانین ارسال دیدگاه در ایستانما

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران نگنجد، در شبکه ایستانما تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. در صورت تمایل به درج تبلیغات از طریق گزینه ارتباط با ما اقدام نمایید.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

    لینک کوتاه:
    0