لوگوی ایستانما

دیوید الن (David Allen) و خلق شاهکاری با کمک تیم Full Moon

دسته بندی :انیمیشن, ویدیو و انیمیشن ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ایستانما 660

اگر در دنیای استاپ موشن فعالیت می کنید و آثار بزرگان این صنعت را دنبال می کنید، حتما اسم دیوید الن (David Allen) را شنیده اید و با آثار شگفت انگیز اون آشنایی دارید. در کنار استاپ موشن، مهارت او در حوزه‌ی جلوه‌های ویژه استاپ‌موشن نیز بدون شک ستودنیست.
او نه تنها بر روی آثاری قدیمی و معروفی از جمله گامبی (Gumby) و مجموعه دیوی و گالیات (Davey and Goliath) کار کرده، بلکه انیماتوری توانمند در بخش جلوه‌های ویژه فیلم‌های مهمی از جمله Honey I Shrunk ThedKdis، لیزر بلست (Laser Blast) و Robot Jox و همینطور عروسک‌گردان (Puppet Master) و بدون باطری (Batteries Not Included) بوده است.
اگر از افراد نزدیک به دیوید الن که او را می‌شناسند در رابطه با وی سوال کنید، تحسین و تمجیدی بیش نخواهید شنید! الن در سال ۱۹۹۱ فوت نمود و نه تنها از خود میراثی ارزشمند به یادگار گذاشت، بلکه شاهکاری ناتمام از جلوه‌های ویژه‌ی استاپ‌‌موشن با عنوان نخستینیان نیز از او باقی ماند که قرار بود اثری کلاسیک باشد.
هرچند که این اثر کامل و اکران نشد، بااین‌حال نام پرآوازه‌ی فیلم موجب علاقه و کنجکاوی بسیاری در رابطه با منتشر شدن یا نشدن اثر گردیده است. اکنون به لطف تیم Full Moon این اثر در دست ساخت و تکمیل است. اثری که به معنای واقعی، ساخت آن سی سال به طول انجامید!
در مقاله‌ای که توسط سایت coming soon.net منتشر شده، گفته شده است که کریس اندیکات (Chris Endicott) که دوست و همکاری قدیمی الن به حساب می‌آید، سکان تولید این اثر را تا تکمیل نهایی آن به عهده خواهد داشت. آقای اندیکات همچنین ذکر کرد که این تصمیم به واسطه‌ی مجموعه‌ای از پست‌های فیسبوکی جریان گرفته و در ادامه با انتشار ویدئوی زیر تایید کرد که ماجرا صحت دارد. این انیمیشن استاپ موشن را می توانید از شبکه ایستانما مشاهده کنید.

 

 

ایستانما

ما یک تیم جوان و پرشور در واحد تولید محتوای شبکه ایستانما هستیم که در تلاشیم محتوایی ناب و کاربردی برای مخاطبین عزیزمان تهیه کنیم. نظرات شما به رشد و انگیزه‌ی ما کمک به سزایی می‌کند. 🌹

در بزرگترین شبکه اجتماعی استاپ موشن ایران عضو شوید... عضویت در پیج اینستاگرام

مطالب پیشنهادی:

قوانین ارسال دیدگاه در ایستانما

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران نگنجد، در شبکه ایستانما تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. در صورت تمایل به درج تبلیغات از طریق گزینه ارتباط با ما اقدام نمایید.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

    لینک کوتاه:
    0