سریال زندر (zander)، برای سفر به دنیای ایده ها

دسته بندی ها : انیمیشن, ویدیو و انیمیشن 29 دی 1399 مهدی 96 بازدید

هر فکر و ایدئولوژی ، منجر به یک ماجراجویی میشود. این تمام ایده ایست که مجموعه سه سوم شیلی (Tres Tercios) به وسیله آن شروع به ساخت سریالی با تکنیک استاپ موشن برای کودکان کرده است. یکی از عوامل اهمیت این استاپ موشن، اولین تجربه آمریکای جنوبی برای تولید چنین اثر فلسفی برای دنیای کودکان است.
این انیمیشن سریالی که توسط ماریا لوییزا (María Luisa Furche) و استفانیا مالاچینی (Stefania Malacchini)، به زبان اسپانیایی درست شده است، هدف آن تفکر خلاق درباره انسانیت و پرورش افکار انسان درباره نفس انسان است.
سریال زندر میخواهد با مطالب جذابی و اتمسفری جالب، با درون مایه موزیکال و همه فهم، قوه خیال بچه هایی که تازه وارد مدرسه میشوند تا زمانی که به سن 10 – 11 سالگی میرسند را تحریک کند. یعنی کاری کند تا کودکانی که هنوز به نوجوانی پا نگذاشته اند، در مورد مفاهیم فلسفی وعمیقی همچون زمان، مکان، عشق، علت وجود و زندگی، خدا و ماوراالطبیعه تفکر کنند.
دو دختر با نام های میلا (Mila) و لئو (Leo) که به ترتیب نه سال و هشت سال دارند، با گشتن در بین زباله ها و پیدا کردن وسایل مورد نیاز خود، دست به تولید روباتی میزنند که سعی می کنند با آن ارتباط برقرار کنند.
این روبات به اسم زندر، در ابتدای خلقتش با پرسیدن سوال های گوناگون ، سعی در به چالش کشیدن این دو دختر دارد. همین چالش ها باعث به وجود آمدن ماجراجویی های زیبایی میشود که شعر معروف ایرانی: “از کجا آمده ام، آمدنم بهر چه بود، به کجا میروم آخر ننمایی وطنم”را، برای بیننده تداعی میکند.

Avatar
مهدی

در بزرگترین شبکه اجتماعی استاپ موشن ایران عضو شوید... عضویت در پیج اینستاگرام

مطالب پیشنهادی:

قوانین ارسال دیدگاه در ایستانما

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران نگنجد، در شبکه ایستانما تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. در صورت تمایل به درج تبلیغات از طریق گزینه ارتباط با ما اقدام نمایید.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :

  زمستون داغه داغ!

  تخفیف 43% شرکت در دوره آموزش استاپ موشن