: 8
کابوس قبل از کریسمس
در حال بارگزاری

کابوس قبل از کریسمس

The Nightmare Before Christmas

نامزد جایزه اسکار سال 1994 | برنده جایزه Annie سال 1994

 

داستان انیمیشن کابوس قبل از کریسمس | The Nightmare Before Christmas

انیمیشن کابوس قبل از کریسمس با نام اصلی The Nightmare Before Christmas روایت جک اسکلینگتون ( Jack Skellington) است که بعنوان پادشاه شهر هالووین ها فعالیت دارد. او که از یکنواختی شهرش دلزده شده است، برحسب اتفاق با شهر کریسمس آشنا می شود و تصمیم می گیرد که درونمایه شهر خودش را با تم کریسمس همراه سازد. همین ترکیب هالووین و کریسمس باعث ایجاد هرج و مرج درون شهر می شود و در ادامه ماجراهای جالبی را رقم می زند.

 

درباره انیمیشن کابوس قبل از کریسمس | The Nightmare Before Christmas

این انیمیشن با کمک تکنیک استاپ موشن در سال 1993 ساخته شد. کارگردانی آن بر عهده هنری سلیک (Henry Selick) بوده و تهیه کنندگی آن را نیز تیم برتون (Tim Burton) بر عهده داشته است. انیمیشنی که فضایی تاریک و تا حدودی ترسناک را برای کودکان ترسیم کرده و از این رو درون پوستر با جمله همراه والدین تماشا کنید، نقش بسته است!
موسیقی این انیمیشن و تمام سرودهای آن نوشتهٔ دنی الفمن است و وظیفه پخش آن نیز بر عهده والت دیزنی پیکچرز بوده است. هزینه ساخت این انیمیشن 26 میلیون دلار بوده و در زمان اکران خود توانست 92 میلیون دلار را به جیب سازندگانش روانه سازد!

 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/istanama/public_html/tv/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-director.php on line 2

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/istanama/public_html/tv/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-writer.php on line 2
به کابوس قبل از کریسمس امتیاز دهید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...