: 10
گنجشک و پنبه دانه
در حال بارگزاری

گنجشک و پنبه دانه

gonjeshk va panbedane

برنده جایزه پنجمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران سال 1385

 

داستان انیمیشن گنجشک و پنبه دانه

گنجشک کوچولو تصمیم می گیرد برای خود خانه‌ای از جنس پنبه بسازد اما برای این کار نیاز به کمک افرادی دارد که پنبه را حلاجی کنند، بریسند، رنگ بزنند و بدوزند. این پرنده‌ی با مزه هرکدام از آن ها را به نحوی راضی می‌کند تا کارش را راه بیندازند، حتی شده با بوسه‌ی زیاد!

 

درباره انیمیشن گنجشک و پنبه دانه

کارگردان و انیماتور این اثر یکی از مربیان پیشکسوت کانون پرورش فکری به اسم مرتضی احدی می باشد که آن را در سال 1385 منتشر کرده است. گنجشک و پنبه دانه به خوبی درخشید و در سال 1387 به جشنواره بین المللی فیلم نوجوانان شوکاموشن انگلیس و فستیوال سینه‌ژوئن-لایین فرانسه (CINE-JEUNE, Laisne) راه یافت.

این انیمیشن کوتاه نوعی استاپ موشن کات اوت می باشد اما به طرز بسیار زیبایی با تکنیک تکه چسبانی یا کولاژ و با استفاده از متریال هایی مثل جاجیم، گونی، کنف و مهره‌های رنگی ساخته شده است؛ همین فضای سنتی آن، احساس با اصالت بودن را به مخاطب القا می کند.

 


برچسب‌ها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/istanama/public_html/tv/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-director.php on line 2

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/istanama/public_html/tv/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-writer.php on line 2
به گنجشک و پنبه دانه امتیاز دهید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...