: 7.3
عروس مرده
در حال بارگزاری

عروس مرده

Corpse Bride

نامزد دریافت جایزه اسکار سال 2006

 

داستان انیمیشن عروس مرده – Corpse Bride

داستان عروس مرده همانطور که از اسمش پیداست ماجرای دنیای مردگانی است که سر از دنیای زندگان در می آورند. ماجرا در شهر کوچکی در انگلیس اتفاق می افتد و شخصی به نام ویکتور ون دورت و ویکتوریا دورگلات قصد دارند تا با یکدیگر ازدواج کنند. در هنگام تمرین مراسم مقدمات عروسی، ویکتور بعنوان داماد مراسم دچار فراموشی های متعدد شده و برای تمرین راهی جنگل می شود.
در حالیکه جملات مراسم را با خود تکرار می کند، به ناگاه حلقه‌ی عروسی از دستش افتاده و به دست جنازه ای می رود. غافل ازینکه این جنازه عروس مرده ای بود که با این اتفاق به ناگاه جان می‌گیرد و با کشیدن ویکتور به درون خاک او را به دنیای مردگان می‌برد.

 

درباره انیمیشن عروس مرده – Corpse Bride

این انیمیشن به کارگردانی مشترک تیم برتون ( Tim Burton) و مایک جانسون (mike Johnson) در سال 2005 ساخته شده است. نویسندگان این اثر تیم برتون و کارلوس گرنجل (Carlos Grangel) بوده و موسیقی آن توسط دنی الفمن (Danny Elfman) نواخته شد. عروس مرده (Corpse Bride) توسط کمپانی برادران وارنر توزیع شد و با هزینه تولید 40 میلیون دلار، توانست 118 میلیون دلار در گیشه بفروشد.

در نسخه اصلی آن که به زبان انگلیسی منتشر شده است، جانی دپ به جای ویکتور، هلنا بونهام کارتر به جای عروس مرده، امیلی واتسون به جای ویکتوریا و تریسی اولمن به جای نل وظیفه صداپیشگی این اثر را بر عهده داشتند.

 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/istanama/public_html/tv/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-director.php on line 2

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/istanama/public_html/tv/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-writer.php on line 2
به عروس مرده امتیاز دهید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...