لوگوی ایستانما

انیمیشن کوتاه و نامزد اسکار Negative Space با زیرنویس فارسی + پشت صحنه

دسته بندی :انیمیشن, ویدیو و انیمیشن ۵ آذر ۱۳۹۹ ایستانما 2352

 

 

انیمیشن استاپ موشن فضای منفی با نام اصلی Negative Space بعنوان یک اثر تحسین شده از نظر منتقدان و تماشاگران، توانست در سال ۲۰۱۸ و در نودمین مراسم اسکار بهترین انیمیشن کوتاه ، نامزد دریافت اسکار شود. این استاپ موشن که به کارگردانی مشترک رو کوواهاتا (Ru Kuwahata) و مکس پورتر (Max Porter) ساخته شده است، حول روایت پسری بوده که قصد دارد روابط بین خود و پدرش را با بستن یک چمدان توضیح دهد.

این استاپ موشن که محصول کشور فرانسه می باشد، در سال ۲۰۱۷ ساخته شد و توانست با قدرت و مهارت بالای داستان سرایی ، ۵ دقیقه شیرین و جذابی را در جلوی چشمان مخاطبان خود رقم بزند. داستان این استاپ موشن بر اساس شعری از رون کورتگ (Ron Koertge) بوده که بعنوان استاد دانشگاه آمریکا نیز فعالیت دارد.
یکی از نکات جالب توجه و زیبایی که در انیمیشن فضای منفی (Negative Space) با آن روبرو هستیم، توجه به جزییات فراوان است که به خوبی توانست از پس آن بربیاید.

 

با این وجود این اثر نتوانست از رقیب خود در اسکار ۲۰۱۸ ، Dear Basketball پیشی بگیرد. انیمیشن کوتاه Dear Basketball بر اساس نامه ای از کوبی برایانت (Kobe Bean Bryant) بسکتبالیست مشهور آمریکایی بوده که در سال ۲۰۱۵ به مجله تریبون بازیکنان فرستاده بود و در آن بازنشستگی خود را برای همیشه از بسکتبال اعلام کرده بود.

 استاپ موشن Negative Space توانست بیش از ۱۵۰ جایزه بین المللی را به خانه ببرد و در مقابل این تعداد جایزه، نبردن جایزه اسکار نمیتواند آنچنان چالشی جدی برایشان به حساب آید.
رو کوواهاتا (Ru Kuwahata) و مکس پورتر (Max Porter) سال ها قبل و در سال ۲۰۱۸ بعنوان اولین اثر مشترک خود، انیمیشن درام Something Left, Something Taken را به مدت ۱۱ دقیقه ساخته بودند. انیمیشنی که توانست در جشنواره Vimeo خوش بدرخشد و جزو نامزدهای آن در بخش بهترین انیمیشن کوتاه باشد.

 

در حال حاضر کوواهاتا و پورتر بر روی پروژه بعدی خود که استاپ موشنی به نام Dandelion Seed می باشد کار می کنند و امیدواریم این انیمیشن هم بتواند افتخارات زیادی را همانند تجربه های قبلی این دو هنرمند، برایشان به ارمغان آورد. تهیه کنندگی استاپ موشن Dandelion Seed بر عهده Rooftop و The Animation Workshop بوده و استودیوی NEF نیز آن ها را همراهی می کند.

در ادامه می توانید انیمیشن زیبای Negative Space را با زیرنویس فارسی ببینید و پس از آن پشت صحنه و همینطور مصاحبه با این دو کارگردان را هم به زبان اصلی مشاهده کنید.

ویدیوی اصلی انیمیشن فضای منفی
پشت صحنه ساخت استاپ موشن

ایستانما

ما یک تیم جوان و پرشور در واحد تولید محتوای شبکه ایستانما هستیم که در تلاشیم محتوایی ناب و کاربردی برای مخاطبین عزیزمان تهیه کنیم. نظرات شما به رشد و انگیزه‌ی ما کمک به سزایی می‌کند. 🌹

در بزرگترین شبکه اجتماعی استاپ موشن ایران عضو شوید... عضویت در پیج اینستاگرام

مطالب پیشنهادی:

قوانین ارسال دیدگاه در ایستانما

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران نگنجد، در شبکه ایستانما تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. در صورت تمایل به درج تبلیغات از طریق گزینه ارتباط با ما اقدام نمایید.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

    لینک کوتاه:
    0