لوگوی ایستانما

استفاده از پروژکتور و یونولیت، ایده ای جالب برای ساخت انیمیشن Mamoon

دسته بندی :انیمیشن, ویدیو و انیمیشن ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ایستانما 583

 

 

 

انیمیشن استاپ موشن مامون (Mamoon) به قدری از ایده های ناب و خاصی برای تولیدش استفاده کرده که می توان آن را جزو آثار درخشان بن استیر (Ben Steer) از استودیوی Blue Zoo دسته بندی نمود. در این انیمیشن فوق‌العاده، از تکنولوژی به گونه‌ای متفاوت و منحصربه‌فرد استفاده شده و همین سبک اکسپریمنتال به تنهایی دلیلی برای تماشای این انیمیشن است.
ابزار ساخت این اثر بسیار جالب بوده و از صفحات یونولیتی درست شده است. برای ساخت کارکتر ها هم بن استیر دست به دامان تکنولوژی CGI شد و انیمیشن را توسط پروژکتورهایی بر روی یونولیت‌ها منعکس و فیلمبرداری نمود! با این که مدت‌هاست هنرمندان مختلف انیمیشن خود را با استفاده از پروژکتور و انعکاس تصاویر بر روی سازه‌ها درست می کنند اما پیش از این، ایده‌ی ساخت فیلم کوتاه در فضایی واقعی محقق نشده بود و همین هم انیمیشن مامون را منحصر به فرد کرده است.
موضوع فیلم درباره ماجرای مردمی است که گویی با خاموش شدن نورها از دنیا پاک می‌شوند و به نظر می‌آید که مورد هجوم تاریکی قرار می‌گیرند. تنها بازماندگان، مادر و فرزندی هستند که مجبورند تا پناهگاهی برای نجات خود پیدا کنند.
این اثر در جشنواره انیمیشن Circuit مقام گرفته و همچنین نامزد جایزه‌ی بفتا (BAFTA) نیز گردید.
اگرچه که این اثر تنها یک انیمیشن به حساب می آید اما باید گفت که احتمالا الهام‌بخش هنرمندان زیادی برای کاوش در نور و سایه های حاضر در فضای حقیقی شود؛ و الهام‌بخش بودن همان چیزیست که بن استیر به دنبال آن است.

ایستانما

ما یک تیم جوان و پرشور در واحد تولید محتوای شبکه ایستانما هستیم که در تلاشیم محتوایی ناب و کاربردی برای مخاطبین عزیزمان تهیه کنیم. نظرات شما به رشد و انگیزه‌ی ما کمک به سزایی می‌کند. 🌹

در بزرگترین شبکه اجتماعی استاپ موشن ایران عضو شوید... عضویت در پیج اینستاگرام

مطالب پیشنهادی:

قوانین ارسال دیدگاه در ایستانما

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران نگنجد، در شبکه ایستانما تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. در صورت تمایل به درج تبلیغات از طریق گزینه ارتباط با ما اقدام نمایید.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

    لینک کوتاه:
    0